0 (212) 612 51 91

Çelik Soyunma Dolabı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çelik soyunma dolabı piyasada en çok tercih edilen elbise dolabı çeşididir. Bunun temel nedeni fiyat uygunluğudur. Ahşap modeller ile kıyasladığımızda son derece uygun fiyatlara imal edilebilmektedir. İşleme kolaylığı, montaj kolaylığı gibi avantajları sayesinde en çok tercih edilen dolap çeşididir.

Bir diğer avantajı ise dayanıklılığıdır. Ahşap modellere göre daha uzun ömürlü kullanım imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra taşıma kolaylığı bir diğer avantajıdır. Boyutlarına kıyasla rahatlıkla taşınabilmektedir.

Çelik Soyunma Dolabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çelik dolap alırken dikkat etmeniz gereken ilk detay saç kalınlığıdır. 0.5-1.2 mm aralığında dolaplar üretilebilmektedir. 0.5 mm kalınlığındaki bir dolap 1 yıl bile dayanmadan çöpe gitmektedir. 1.2 mm kalınlığındaki dolap ise uzun süre dayanmaktadır, fakat ağırlığı ciddi bir şekilde artmaktadır. Standart olarak bu dolabın kullanımı, taşınımı mümkün olmamaktadır. Burada ideal saç kalınlığı 0.8 mm’dir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer detay ise havalandırma deliklerinin olup olmamasıdır. Havalandırma delikleri sayesinde dolap içerisinde sakladığınız kıyafet ve eşyalar kokmayacaktır.

Bir diğer önemli detay ise kilit seçeneğidir. Asma kilit, gömme kilit ve elektronik şifreli kilit kullanılmaktadır. Tercihiniz mümkün ise şifreli dolap kilidi olsun. Her ne kadar biraz pahalı olsa da fiyatını 1-2 yıl içerisinde amorti edecektir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise kullanışlılıktır. Bu husus ise dolabın ne amaçla kullanılacağına göre değişmektedir. İnşaatlarda en uygun model tam boy modeller iken sirkülasyonun yoğun olduğu birkaç vardiya ile çalışılan  işletmelerde yarım boy ve şifreli dolaplar idealdir. SPA spor merkezi gibi işletmelerde ise z tipi modeller uygun bir seçenektir. Halı saha gibi lokasyonlarda ise oturma banklı modeller tercih edilmelidir.

Firmamızın satmış olduğu çelik dolap çeşitlerine ait görselleri altta bulabilirsiniz. Size en uygun modeli belirlemek için bizlere ulaşabilir ve ücretsiz teknik yardım alabilirsiniz.

 Çelik Soyunma Dolabı Modelleri

 

23 Mayıs 2016

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN