0 (212) 612 51 91

Tam Boy 2’li Şifreli Soyunma Dolabı

En  çok tercih edilen modellerden olan tam boy  2’li şifreli soyunma dolabı geniş bir iç hacme sahiptir. Çoğunlukla askeri alanlarda ve yurtlarda tercih edilen bu modelleri altta ve üstte olmak üzere iki adet rafı bulunmaktadır. Alt raf ayakkabı vb. eşyaların saklanması için üst raf ise sıklıkla kullanılan takı, tıraş malzemeleri,  jöle vb. eşyalar konulmaktadır.

Liseyi yatılı geçiren birisi olarak bu dolaplar ile 3 yılımı geçirdim. Fakat bizim dolabımız asma kilitliydi. Bir yerden sonra kilit almayı bırakıyorsunuz. Bunun nedeni öncelikle herhangi bir güvenlik imkanı sağlamamasıdır. Pek çok kez dolabımın üst tarafından eğildiğini gördüm. Hele ki dolabınızda evden gelmiş bir yiyecek var ise kaçarı yok o dolap eğilir kilit ya da kulbu kırılır. Fakat elektronik kilit olsaydı muhtemelen çok daha rahat bir şekilde dolap kapakları açılırdı. Bir telefon açıp şifreyi söylediğimde dolap açılırdı. Fakat benim okuduğum zamanlar 2000’li yılların başıydı. O dönemde elektronik kilit varsa bile biz haberdar değildik.

Bu dolaplar askeri alanlarda da sıklıkla kullanılan bir dolaptır. Askeri alanda eğilip bükülme olmazdı. Fakat dolabı açık unutursanız vah halinize. Kesin bir şeyler giderdi. Cüzdanı garantiye alsam da tıraş malzemelerimi çok kaptırdım. Üstlerine de söylesen hem bir şey çıkmıyor hem de ispiyoncuya çıkıyor adın. Ama tıraşını da olmak zorundasın mecburen arkadaşlarına minnet ediyorsun. İnşallah elektronik kilide geçilir de bu tipte sorunların biraz olsun önüne geçilir.

 

Aşağıda bu tipteki dolapların genel özelliklerini bulabilirsiniz.

Tam Boy 2’li Şifreli Soyunma Dolabı Teknik Özellikleri

Materyal :  0.5- 1.00 mm kalınlığında çeşitli kalınlıklarda çelik saçtan üretilmektedir. Elektrostatik toz boya ile boyanmaktadır.
Boya : Ral kataloğundaki herhangi bir renge boyanabilmektedir.
Boyut : 40x80x185 cm
Kilit : Kale Elektronik Kilit başta olmak üzere çeşitli elektronik kilitler ile üretimektedir.
Diğer : Dolaplar üzerinde havalandırma panjuru bulunmaktadır.
Üst kısmında 1 adet raf bulunmaktadır.
Her kapıda üstte ve altta olmak üzere takviye mevcuttur.
Plastik Kancalı askılık  (360 derece dönebilmektedir.)
Metal ayaklı, plastik pabuçlu soyunma dolabı
Dolap üzerinde hem Türkçe hem İngilizce kullanma talimatı verilmektedir.
Altta ve üstte havalandırma delikleri bulunmaktadır.
Kapaklarda gizli menteşe bulunmaktadır.

 

20 Ağustos 2017

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN